iMedica_icon-10
Icon_set_04_19_a-13

Holter
EKG
24h, 48h, 72h, tydzień

Do dyspozycji dla naszych pacjentów oferujemy tylko sprawdzone i najlepsze systemy monitorowania Holter EKG firmy OXFORD

Najlepsi
Kardiolodzy

W naszym Centrum Medycznym konsultacji udzielają tylko najlepsi lekarze z renomowanych ośrodków akademickich.

EKG
Holter

Naszą specjalnością jest opieka nad pacjentami ze schorzeniami kardiologicznymi poprzez zapewnienie kompleksowych usług w zakresie diagnostyki kardiologicznej, badań obrazowych, inwazyjnych, laboratoryjnych oraz dostępu do wiedzy i doświadczenia najlepszych lekarzy kardiologów.

W przypadku kołatań serca lub arytmii podstawowym badaniem jest monitorowanie ekg.

W naszym Centrum zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie zaburzeń rytmu serca:

 • Holter 24h
 • Holter 48h
 • Holter 7-dniowy
 • Holter standardowy i 12-odprowadzeniowy
 
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem diagnostycznym firmy OXFORD
 
W naszym Centrum badania odczytują jedynie doświadczeni kardiolodzy, specjaliści elektrokardiografii, dlatego gwarantujemy najwyższą jakość badań.
 
Gwarantujemy bardzo krótki okres oczekiwania na badania oraz krótki czas oczekiwania na wynik.
 
*możliwość wykonania badania pilnego/cito
*możliwość dojazdu do pacjenta
 
Holter ekg 24h 150PLN
Holter ekg 48h 230PLN
Holter ekg 72h 320PLN
Holter ekg 7dni – zadzwoń do rejestracji 733 700 815

Diagnozujemy i leczymy wszystkie choroby układu krążenia:

 • choroby niedokrwiennej serca
 • nadciśnienia tętniczego
 • niewydolności serca
 • nadciśnienia płucnego
 • zaburzeń rytmu serca
 • wrodzonych i nabytych wad serca

 

Kwalifikujemy do badań i zabiegów inwazyjnych:

 • koronarografia
 • zabiegi angioplastyki wieńcowej – stenty
 • badania hemodynamiczne
 • badania elektrofizjologiczne i przezskórne zabiegi ablacji
 • przezskórne zabiegi implantacji zastawki aortalnej TAVI/zabiegi operacyjne
 • przezskórne zabiegi redukcji niedomykalności mitralnej
 • przezskórne zamykanie ubytków ASD, PFO
 • przezskórne zamknięcie uszka lewego przedsionka

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski

Dr n. med. Michał Tomaszewski

Dr n. med. Bartosz Kondracki

 

To co nas wyróżnia to profesjonalizm.

Wszyscy lekarze w naszym gabinecie posiadają wysokie umiejętności, które poparte są odpowiednimi certyfikatami. Pracujemy w zespole i w każdej sytuacji wspieramy się nawzajem.

Nasi lekarze pracują w najlepszych ośrodkach uniwersyteckich, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Holter EKG

Badanie EKG, trwające zaledwie kilka minut, daje możliwość rejestracji czynności bioelektrycznej serca. Bardzo często zdarzają się przypadki Pacjentów, u których jedynie w warunkach domowych, w ciągu dnia lub w nocy pojawiają się zaburzenia rytmu serca, niemożliwe do wychwycenia za pomocą standardowego badania ekg. Należy wówczas rozważyć założenia holtera. Tego rodzaju urządzenie monitoruje rytm pracy serca przez wiele godzin. Holter EKG dostępny jest w naszej placówce Imedica Centrum Medyczne Lublin. Z całą pewnością warto skorzystać z tej możliwości. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi usługami, a także do kontaktu w celu uzyskania niezbędnych informacji oraz umówienia się na wizytę.

Czym różni się Holter EKG od standardowego badania EKG?

Badanie Holter EKG rejestruje czynność bioelektryczną serca w warunkach codziennej aktywności oraz podczas snu przez 24h lub dłużej. Standardowe badanie EKG trwa kilkanaście sekund i odbywa się w fazie spoczynku.

Kiedy należy wykonać badanie Holter EKG?

Holter EKG jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych w diagnostyce chorób serca. Badanie powinno zostać zlecone, gdy Pacjent uskarża się na kołatania serca, uczucie nierównej pracy serca, a arytmia nie jest możliwa do stwierdzenia podczas wizyty.

Wskazania do wykonania badania Holter EKG obejmują:

 • zaburzenia rytmu serca (kołatanie serca)
 • omdlenia i stany przedomdleniowe
 • podejrzenie choroby niedokrwiennej serca
 • zawroty głowy nieustalonego pochodzenia
 • ocena skuteczności leczenia antyarytmicznego
 • ocena sprawności wszczepionego sztucznego rozrusznika serca lub kardiowertera-defibrylatora
 • diagnostyka prawdopodobieństwa i przyczyn udarów
 

Badanie metodą Holtera pozwala wykryć zaburzenia, które nie zostały zdiagnozowane poprzez elektrokardiogram lub podczas badania echo serca. Holter bardzo często jest niezbędny do postawienia trafnej diagnozy. Aby całe badanie zostało przeprowadzone zgodnie ze wszelkimi normami, zapraszamy do placówki Imedica Centrum Medyczne Lublin.

Jak to wygląda w praktyce?

Badanie z wykorzystaniem holtera EKG można przeprowadzić prywatnie w naszej placówce w Lublinie. To niewielkie urządzenie, wyglądem przypominające mały telefon, może monitorować akcję serca przez 24, 48h lub dłużej. Znajdujące się przy urządzeniu elektrody przyklejane są na klatkę piersiowej Pacjenta. Sprzęt przyczepia się do paska lub innej części garderoby, gdzie nie będzie przeszkadzał Pacjentowi. To bardzo ważne, musi być  bowiem noszony przez całą dobę. Urządzenia dostępne w naszej placówce pozwalają na automatyczne odnotowywanie przez pacjenta poszczególnych zdarzeń, które miały miejsce w ciągu dnia, za pomocą jednego wciśnięcia przycisku znajdującego się na aparacie Holter. Chodzi przede wszystkim o wystąpienie sytuacji stresowych, aktywność fizyczną, sytuacje wyzwalające arytmie – wówczas będzie można postawić dokładną diagnozę zgłaszanych objawów.

Wykonując badanie przy wykorzystaniu holtera EKG, należy pamiętać o tym, że najważniejszym elementem jest ciągła rejestracja rytmu serca, wliczając w to również okres snu. Nie można odpinać urządzenia, gdyż wynik może być wówczas niemiarodajny. Dodatkowo Pacjent powinien zachowywać się w taki sam sposób, jak zawsze i w pełni wykonywać codzienne aktywności. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by nie korzystać z prysznica i poduszek lub koców elektrycznych, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia urządzenia lub uniemożliwić rejestrację. Podczas badania należy zwrócić uwagę na zachowanie ostrożności podczas zabiegów związanych z codziennym dbaniem o higienę osobistą.

Jak przygotować się do badania?

Samo badanie, gdzie główną rolę odgrywa holter EKG, przeprowadzone w placówce Imedica Centrum Medyczne Lublin, nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta, jest ono całkowicie bezbolesne. Przed rozpoczęciem procedury należy się wykąpać, jednak nie używać balsamów i kremów do ciała. W przypadku mężczyzn należy zadbać również o usunięcie zbędnego owłosienia na klatce piersiowej, dzięki czemu elektrody będą się lepiej trzymać, umożliwi to dokładną rejestrację. 

Jakie korzyści można osiągnąć?

Holter EKG w naszej placówce w Lublinie jest niezwykle przydatnym narzędziem w diagnostyce chorób serca, w szczególności zaburzeń rytmu serca. Umożliwia dokonanie dokładnej oceny pracy serca, zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas wysiłku fizycznego. Umożliwia postawienie odpowiedniej diagnozy kołatań serca i rozpoczęcie optymalnego leczenia. Z tego też względu z całą pewnością warto skorzystać z takiego rozwiązania. Należy pamiętać o tym, że serce jest jednym z  najważniejszych i najciężej pracujących organów, dlatego warto o nie zadbać.

Imedica Centrum Medyczne – wysokiej jakości usługi medyczne

Holter EKG w Imedica Centrum Medyczne Lublin to atrakcyjna cena badania, a także wysoka jakość prowadzonej diagnostyki. W naszej placówce posiadamy wykwalifikowaną kadrę lekarzy oraz personelu. Wyróżniającą się ogromnym doświadczeniem i znakomitym podejściem do Pacjentów. Każdego traktujemy w sposób indywidualny, okazując troskę i zrozumienie. To wszystko przekłada się na bardzo wysoką jakość oferowanych przez nas usług oraz pełen profesjonalizm działania. Jesteśmy przekonani, że dołączą Państwo do grona naszych zadowolonych Pacjentów. Ludzkie zdrowie jest największą wartością, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej o nie zadbać. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą placówki Imedica Centrum Medyczne. Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Postaramy się również dopasować jak najbardziej dogodny dla Państwa termin wizyty. 

imedica.centrumpark@gmail.com

733 700 815

Leszczyńskiego 60/58

20-068 Lublin

Aktualności

© 2020 All rights RESERVED