iMedica_icon-10
Icon_set_04_19_a-13

Holter ciśnieniowy
ABPM

Podstawowym badaniem diagnostycznym nadciśnienia tętniczego, zalecanym przez aktualne wytyczne kardiologiczne jest
Holter ciśnieniowy ABPM

Najlepsi
Kardiolodzy

W naszym Centrum Medycznym konsultacji udzielają tylko najlepsi lekarze z renomowanych ośrodków akademickich.

Poradnia
Kardiologiczna

Naszą specjalnością jest opieka nad pacjentami ze schorzeniami kardiologicznymi poprzez zapewnienie kompleksowych usług w zakresie diagnostyki kardiologicznej, badań obrazowych, inwazyjnych, laboratoryjnych oraz dostępu do wiedzy i doświadczenia najlepszych lekarzy kardiologów.

Według najnowszych wytycznych podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku nadciśnienia tętniczego jest Holter ciśnieniowy ABPM.

24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego dla kobiet w ciąży, dzieci, młodzieży i dorosłych

 
W naszym gabinecie zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie nadciśnienia według najnowszych europejskich standardów:
 
 • pełna diagnostyka nadciśnienia tętniczego
 • monitorowanie ciśnienia tętniczego u dorosłych, dzieci i młodzieży
 • diagnostyka i monitorowanie ciśnienia tętniczego u kobiet w ciąży
 • prewencja i profilaktyka

 

Cena badania 24h 130PLN

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski

Dr n. med. Michał Tomaszewski

Dr n. med. Bartosz Kondracki

 

To co nas wyróżnia to profesjonalizm.

Wszyscy lekarze w naszym gabinecie posiadają wysokie umiejętności, które poparte są odpowiednimi certyfikatami. Pracujemy w zespole i w każdej sytuacji wspieramy się nawzajem.

Nasi lekarze pracują w najlepszych ośrodkach uniwersyteckich, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Diagnozujemy i leczymy wszystkie choroby układu krążenia:

 • choroby niedokrwiennej serca
 • nadciśnienia tętniczego
 • niewydolności serca
 • nadciśnienia płucnego
 • zaburzeń rytmu serca
 • wrodzonych i nabytych wad serca

 

Kwalifikujemy do badań i zabiegów inwazyjnych:

 • koronarografia
 • zabiegi angioplastyki wieńcowej – stenty
 • badania hemodynamiczne
 • badania elektrofizjologiczne i przezskórne zabiegi ablacji
 • przezskórne zabiegi implantacji zastawki aortalnej TAVI/zabiegi operacyjne
 • przezskórne zabiegi redukcji niedomykalności mitralnej
 • przezskórne zamykanie ubytków ASD, PFO
 • przezskórne zamknięcie uszka lewego przedsionka

Holter ciśnieniowy

Badanie holterem ciśnieniowym ABPM wykorzystywane jest bardzo często w diagnostyce nadciśnienia tętniczego. Polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi. W tym celu Pacjentowi zakładany jest specjalny aparat. Stosowanie tej metody przynosi wiele korzyści, gdyż pojedyncze pomiary dokonywane w gabinecie lekarskim mogą nie odzwierciedlać w pełni wartości ciśnienia tętniczego. Badanie holter ciśnieniowy ABPM jest zalecane w najnowszych wytycznych kardiologicznych jako podstawowe badanie pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Warto zatem skorzystać z możliwości, które oferuje stosowanie takiego urządzenia. Badanie wykorzystujące holter ciśnieniowy przeprowadzić można na terenie naszej placówki Imedica Centrum Medyczne Lublin. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kiedy warto skorzystać z badania holterem ciśnieniowym?

Przeprowadzenie badania automatycznego pomiaru ciśnienia tętniczego lekarz zleci w momencie, gdy według jego oceny pomiar gabinetowy oraz pomiary domowe w pełni nie oddają rzeczywistych wartości ciśnienia u danego Pacjenta. Może mieć to miejsce na przykład w sytuacjach, jeśli wahania pomiędzy poszczególnymi pomiarami gabinetowymi są bardzo duże. Wskazaniem do padania jest także nadciśnienie tętnicze oporne na leczenie, nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży oraz osób młodych,  podejrzenie nieprawidłowych wartości ciśnienia w godzinach nocnych. Dodatkowo holter ciśnieniowy wykorzystywany jest również do stwierdzenia, czy stosowane u Pacjenta leczenie jest skuteczne, do rozpoznania i leczenia nadciśnienia i niedociśnienia, oceny ciśnienia w czasie wykonywania codziennych czynności oraz eliminacji zjawiska podwyższonego ciśnienia w czasie trwania wizyty lekarskiej. Holter RR w Imedica Centrum Medyczne Lublin stanowi więc narzędzie niezwykle uniwersalne. Pomaga w wielu przypadkach postawić trafną diagnozę i rozpocząć optymalne leczenie.

Przebieg badania za pomocą holtera ciśnieniowego

Badanie za pomocą urządzenia, jakim jest holter ciśnieniowy, przeprowadzić można w naszej profesjonalnej placówce Imedica Centrum Medyczne LublinJak się ubrać, aby holter ciśnieniowy nie przeszkadzał? Najlepiej, jeśli będzie to wygodna, bawełniana koszulka. Przydatne będzie także okrycie wierzchnie z szerokim rękawem. Ubranie powinno umożliwiać wykonywanie wszelkich, codziennych aktywności. Pacjentowi zakładany jest na ramię specjalny mankiet, do którego dołączone jest urządzenie mocowane na pasku. To właśnie ono przez całą dobę wielokrotnie dokonuje pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. W ciągu dnia odbywają się one co około 15-20 minut. Liczba pomiarów spada w nocy. Wtedy mają one miejsce co około 30 minut. Wyniki zostają zapisane w pamięci urządzenia. Należy pamiętać również o tym, aby w trakcie wykonywania kolejnych pomiarów Pacjent prostował swoją rękę. Samo badanie nie powinno wywoływać uczucia bólu lub dyskomfortu. Jeżeli zdarza się sytuacja, w której Pacjent odczuwa ból lub pojawia się zasinienie, może być to oznaką tego, iż mankiet został założony w sposób nieprawidłowy. W tym przypadku należy zgłosić się do gabinetu, celem ponownego założenia.

Prowadzenie własnego dzienniczka badania z holterem ciśnieniowym

Po zakończonym badaniu holterem ciśnieniowym Pacjentowi w gabinecie lekarskim zdejmowany jest mankiet, natomiast wyniki analizowane są przez lekarza za pomocą specjalnego oprogramowania. Zostają przedstawione w formie wykresów i tabel. Znajdują się w nich takie informacje, jak maksymalne wartości ciśnienia lub średnie, zarówno podczas dnia, jak i nocy. Zaleca się również, by Pacjent prowadził dodatkowo swój własny dzienniczek, w którym będzie notował informacje dotyczące swojego samopoczucia w ciągu dnia oraz wszelkie niepokojące dolegliwości. Jednocześnie w dzienniczku mogą znaleźć się także informacje dotyczące występowania sytuacji stresowych, spożywanych posiłków oraz godzin wypoczynku.

Czy każdy może skorzystać?

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wykonania badania holterem ciśnieniowym. W zależności od potrzeb badanie wykonywane może być nawet kilkukrotnie. Bez przeszkód mogą w nim brać udział osoby w każdym wieku, niezależnie od swojego stanu zdrowia. Nie ma również żadnych przeciwwskazań w wykonywaniu badania przez kobiety w ciąży. Najważniejszy jest w tym przypadku fakt, żeby Pacjent wykonywał w trakcie badania wszystkie, codzienne aktywności. Nie może więc zwalniać tempa i rezygnować z codziennych obowiązków.

Holter ciśnieniowy w Imedica Centrum Medyczne

Holter ciśnieniowy w placówce Imedica Centrum Medyczne Lublin to badanie charakteryzujące się wysoką wartością diagnostyczną. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna cena, dzięki której każdy ma możliwość skorzystania z profesjonalnych usług oferowanych przez naszą placówkę. Stawiamy przede wszystkim na dobro i pełne zadowolenie Pacjenta, dlatego do każdego przypadku podchodzimy w sposób indywidualny. Jest to możliwa za sprawą doświadczonego zespołu lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie i nieustannie poszerzających swoje kompetencje. Wszystkie te elementy sprawiają, że gabinet Imedica Centrum Medyczne w Lubinie stanowi miejsce, które warto odwiedzić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z oferowanych przez nas usług, w tym wykonania badania z wykorzystaniem holtera ciśnieniowego. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością Państwu pomożemy!

imedica.centrumpark@gmail.com

733 700 815

Leszczyńskiego 60/58

20-068 Lublin

Aktualności

© 2020 All rights RESERVED