Icon_set_10_19-23
Icon_set_04_19_a-15

Pracownia USG

W naszej praktyce największy nacisk kładziemy na profesjonalizm.
Naszą wizytówką jest nasza praca i dokładność, dlatego każdemu pacjentowi poświęcamy pełną uwagę.

Diagnostyka obrazowa
USG Doppler

W naszym Centrum Medycznym badania wykonują oraz udzielają konsultacji tylko najlepsi lekarze z renomowanych ośrodków akademickich

USG Doppler – Lublin

USG Doppler w mieście Lublin wykonają Państwo bez problemu w Centrum Medycznym IMEDICA. Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy nowoczesny aparat ultrasonograficzny oraz tzw. efekt Dopplera. Po przeprowadzeniu badania lekarz będzie w stanie z dużą dokładnością ocenić stan tętnic oraz żył danej osoby. Otwiera to drogę do wyboru najbardziej skutecznej, a zarazem komfortowej dla pacjenta drogi leczenia, jeśli oczywiście badanie wykaże jakieś niepokojące zmiany w układzie naczyniowym pacjenta. 

Badanie o nieinwazyjnym charakterze

USG Doppler w ogólnym ujęciu można opisać jak mało problematyczne ze strony pacjenta, ponieważ cechuje się nieinwazyjnym charakterem. Co kryje się więc za tym stwierdzeniem? Do wykonania diagnostyki używa się aparatu ultrasonograficznego. Urządzenie to wykorzystuje falę ultradźwiękową. Dzięki śledzeniu jej zmian, kiedy przenika przez ciało, specjalista jest w stanie określić, gdzie przepływ krwi jest wolniejszy lub zablokowany. Lekarze zależnie od celu badania stosują kilka technik. Rozróżniamy USG Doppler: kolorowe, Duplex, z zastosowaniem fali pulsacyjnej lub fali ciągłej. Z punktu widzenia pacjenta ten rodzaj diagnostyki ma jeszcze jedną zaletę – przygotowanie do niego nie wymaga jakiegokolwiek wysiłku.

Kiedy lekarze sięgają po USG Doppler?

Centrum Medyczne IMEDICA ma swoją siedzibę w miejscowości Lublin. To właśnie tutaj wykonają Państwo USG Doppler, po które lekarze sięgają z różnych powodów. Dość powiedzieć, że wachlarz wskazań jest całkiem pokaźny, ponieważ badanie wykrywa zmiany chorobowe w naczyniach krwionośnych. Specjaliści sięgają po ten rodzaj diagnostyki w przypadku np. miażdżycy, czy też zakrzepowych chorób żył. Metoda ta jest chętnie stosowana, ponieważ pozostaje bezpieczna dla pacjenta, a do tego jest bezbolesna. Poza tym trudno wskazać przeciwwskazania do badania, które na stałe wykluczałyby możliwość jego przeprowadzenia. 

Diagnostykę wykonują doświadczeni specjaliści

W naszym centrum, posiadającym siedzibę w miejscowości Lublin, USG Doppler wykonujemy z pełnym profesjonalizmem. Badanie ultrasonograficzne naczyń obwodowych nie wywołuje powikłań, ale w całym procesie olbrzymie znaczenie i tak ma doświadczenie posiadane przez lekarza. Jedynie wykwalifikowani specjaliści potrafią przeprowadzić diagnostykę w taki sposób, aby dokładnie określić stan zdrowia pacjenta oraz precyzyjnie wskazać na występujące schorzenia. Czasem zadanie to nie jest łatwe, ale odwiedzając Centrum Medyczne IMEDICA trafią Państwo do gabinetów renomowanych ekspertów, posiadających niezbędną wiedzę. Jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług. 

USG Doppler Lublin w Imedica – dla nas liczy się  pacjent!

Nie każdy jest ekspertem do spraw medycznych, ale każdy ma prawo do rzetelnej informacji, przedstawionej w zrozumiały dla siebie sposób. Także na ten aspekt zwracamy olbrzymią uwagę w IMEDICA. Nasi lekarze poświęcają sporo energii, aby zapewnić komfortowe warunki badania. Dbają o wygodę pacjentów na wielu polach, jednocześnie pozostając otwartymi na pytania. Chcemy, aby każdy klient centrum medycznego miał poczucie bezpieczeństwa zarówno w trakcie badania, jak i podczas konsultacji. Informacje przekazujemy zrozumiałym językiem, chętnie wyjaśniając skomplikowane zawiłości medyczne. To powody, dla których wielu naszych pacjentów chętnie wraca do IMEDICA. 

Nowoczesny sprzęt do USG

Możemy pochwalić się wysoką skutecznością stawianych diagnoz. W przeważającej mierze to zasługa lekarzy, ale warto nadmienić, że w ich ręce oddajemy również najbardziej nowoczesny sprzęt. Specjaliści z Lublina do wykonania USG Doppler wykorzystują innowacyjne urządzenia posiadające niezbędne certyfikaty oraz atesty. Pozwalają one zdiagnozować pacjentów w różnym stanie, mierzących się z najbardziej skomplikowanymi schorzeniami. Dodatkowo dbamy o systematyczny serwis i wymianę posiadanych aparatów USG, aby nadążać za pojawiającymi się na rynku nowościami, gwarantującymi jeszcze lepszy standard badań. Zapraszamy do Centrum Medycznego IMEDICA, gdzie uzyskają Państwo profesjonalne wsparcie.

Centrum USG

Ultrasonografia stanowi jedną z najtrudniejszych metod diagnostyki obrazowej, ponieważ jakość badania bardzo zależna od umiejętności badającego i warunków badania. 

Szczególną trudność stanowią badania płodu. Zajmujemy się tą dziedziną ponieważ lubimy podejmować duże wyzwania.

imedica.centrumpark@gmail.com

733 700 815

Leszczyńskiego 25 lok U0.09

20-068 Lublin

Aktualności

© 2022 All rights RESERVED