Poprzedni
Następny

Badanie
Echokardiograficzne

Naszą specjalnością jest opieka nad pacjentami ze schorzeniami kardiologicznymi poprzez zapewnienie kompleksowych usług w zakresie diagnostyki kardiologicznej, badań obrazowych, inwazyjnych, laboratoryjnych oraz dostępu do wiedzy i doświadczenia najlepszych lekarzy kardiologów.

Co to jest ECHO serca?

Badanie echokardiograficzne (ECHO serca) to inaczej badanie ultrasonograficzne serca. Pozwala w bezpieczny i nieinwazyjny sposób ocenić budowę i pracę mięśnia sercowego. Umożliwia pomiar wielkości jam serca, funkcji wszystkich zastawek serca, ocenę kurczliwości lewej i prawej komory.

Dzięki temu badaniu można także wykryć wrodzone wady serca (np. ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej czy międzykomorowej, dwupłatkową zastawkę aortalną).

W miarę starzenia oraz w przebiegu innych schorzeń u pacjentów mogą rozwijać się nabyte wady serca, takie jak np. niedomykalność lub zwężenie zastawki mitralnej oraz aortalnej, które są rozpoznawane właśnie przy pomocy badania echokardiograficznego.


Echo serca jest podstawowym badaniem w kardiologii, które pozwala na potwierdzenie bądź wykluczenie najważniejszych schorzeń mięśnia sercowego.

 

Jak przeprowadza się badanie ECHO serca?

Pacjent w trakcie badania ECHO kładzie się na lewym boku, z lewą ręką ułożoną za głową. Lekarz przykłada głowicę echokardiograficzną pokrytą przezroczystym żelem do klatki piersiowej i ocenia pracę serca na monitorze. Dokonuje także wszystkich pomiarów i obliczeń na klawiaturze aparatu.

 

Czy do badania ECHO serca należy się w jakiś sposób przygotować?

Badanie ECHO nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania.

 

Czy badanie ECHO serca jest bezpieczne?

Badanie ECHO serca jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia. Badanie to można wielokrotnie powtarzać, nawet w krótkich odstępach czasu. Badanie ECHO serca można bezpiecznie przeprowadzać u kobiet w ciąży.

 

Jakie są wskazania do badania ECHO serca?

– duszność

– obniżona tolerancja wysiłku

– szmery serca

– bóle w klatce piersiowej

– omdlenia

– nadciśnienie tętnicze

– choroba wieńcowa (przebyty zawał serca)

– zaburzenia rytmu serca (kołatanie serca)

– przebyty udar mózgu

– po wszczepieniu sztucznej zastawki serca czy protezy aorty

aparaty USG GE  oraz Philips

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski

Dr hab. n. med. Michał Tomaszewski

Dr n. med. Bartosz Kondracki

 

To co nas wyróżnia to profesjonalizm.

Wszyscy lekarze w naszym gabinecie posiadają wysokie umiejętności, które poparte są odpowiednimi certyfikatami. Pracujemy w zespole i w każdej sytuacji wspieramy się nawzajem.

Nasi lekarze pracują w najlepszych ośrodkach uniwersyteckich, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Echokardiografia – echo serca

Świat medycyny oferuje wiele nieinwazyjnych i bezbolesnych badań, wśród których należy wymienić także echo serca wykonywane w Imedica Centrum Medyczne w Lublinie. Znane jest również pod nazwą badania echokardiograficznego serca. Pozwala zobrazować pracę serca w czasie rzeczywistym oraz ocenić wiele istotnych, z kardiologicznego punktu widzenia, parametrów. W tym celu wykorzystywane jest zjawisko echa ultradźwięków. Echokardiografia występuje w różnych odmianach, jednak zawsze powala na dokonanie oceny struktur anatomicznych serca. Dzięki badaniu lekarz zyskuje możliwość dokładnej weryfikacji mięśnia serca oraz naczyń krwionośnych, co umożliwia wykrycie ewentualnych wad w budowie anatomicznej.

Echo serca w Imedica Centrum Medyczne – Lublin

Placówka Imedica Centrum Medyczne specjalizuje się w opiece nad Pacjentami zmagającymi się z problemami natury kardiologicznej. W tym zakresie świadczony jest szereg kompleksowych usług, pozwalających zarówno na postawienie trafnej diagnozy, jak i podjęcie środków zaradczych. Na terenie placówki w Lublinie prywatnie przeprowadzić można echo serca. Pozwoli to wykluczyć lub potwierdzić najważniejsze schorzenia mięśnia sercowego. Wszystko odbywa się w profesjonalnych i niezwykle komfortowych warunkach. O dobro każdego Pacjenta dba wykwalifikowany zespół lekarzy o dużym doświadczeniu zawodowym. 

 

Badanie serca w naszej placówce w Lublinie można przeprowadzić z uwagi na zalecenia lekarza rodzinnego lub kardiologa w momencie, gdy zaobserwują oni pewne nieprawidłowości. Warto również skorzystać z tej możliwości ze względu na nadciśnienie tętnicze, wady zastawek, chorobę wieńcową lub gdy w przeszłości przebyło się zawał serca czy też udar mózgu. 

Badanie serca – jak się przygotować?

Echo serca to nieinwazyjne badanie, które z powodzeniem można wykonać na terenie placówki Imedica Centrum Medyczne w Lublinie. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie ze strony Pacjenta. W przypadku echokardiografii obciążeniowej nie należy spożywać obfitych posiłków na kilka godzin przed rozpoczęciem badania. Może to bowiem doprowadzić do powstawania nudności. Jeśli badanie połączone będzie z wysiłkiem fizycznym, warto również zadbać o to, aby założyć wygodne, płaskie buty, dres lub luźne spodnie. Jeśli wykonywana będzie echokardiografia przezprzełykowa, nie należy spożywać posiłków oraz napojów przez okres przynajmniej 6 godzin przed rozpoczęciem badania. Ponadto, lekarz powinien uzyskać od Pacjenta stosowne informacje na temat schorzeń żołądka, gardła lub przełyku. Dodatkowo w takim przypadku stosowany jest również środek uspokajający, który może mieć negatywny wpływ na możliwości związane z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Warto w takim przypadku umówić się z osobą, która odwiezie nas do miejsca zamieszkania.

Jak przebiega badania echokardiograficzne?

Echokardiografia przezklatkowa to szybkie i całkowicie bezbolesne badanie, które zwykle trwa od 15 do 30 minut. Pacjent kładzie się na lewym boku w specjalnej pozycji. Jego lewa ręka jest uniesiona, prawa natomiast znajduje się wzdłuż tułowia. Zadaniem lekarza jest w tym momencie nałożenie żelu na głowicę oraz przykładanie jej w konkretnych miejscach znajdujących się na klatce piersiowej. Podczas dociskania i przesuwania głowicy w różnych kierunkach na ekranie monitora wyświetlany jest obraz serca w czasie rzeczywistym. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu oraz nie słyszy fal ultradźwiękowych. Żel, którym posmarowana zostaje skóra, może być odrobinę zimny. 

 

Sama interpretacja wyniku badania nie należy do prostych, dlatego powinien zająć się tym doświadczony kardiolog. W Imedica Centrum Medyczne zawsze można liczyć na profesjonalną pomoc. Specjaliści posiadają obszerną wiedzę i nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Echo serca to badanie, które w dodatku można wykonać u nas w cenie nieobciążającej budżetu.

Imedica Centrum Medyczne – profesjonalne badania w atrakcyjnych cenach

Echo serca w Imedica Centrum Medyczne Lublin to atrakcyjna cena i najwyższa jakość realizowanej usługi. Korzystając z oferty naszej placówki, można mieć całkowitą pewność opieki najlepszych fachowców. Zadowolenie naszych Pacjentów stanowi dla nas priorytet. Z tego powodu do każdego podchodzimy w sposób indywidualny, dokładając wszelkich starań, żeby wizyta przebiegła w sposób komfortowy. Pragniemy, aby z naszych usług mogło skorzystać szerokie grono odbiorców. Z tego powodu echo serca wykonywane w Imedica Centrum Medyczne to przede wszystkim niewygórowana cena oraz terminy wizyt umożliwiające szybkie zdiagnozowanie ewentualnych problemów. Warto zadbać o swoje zdrowie, a regularne badania z całą pewnością pozwolą zachować odpowiednią formę i dobre samopoczucie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

imedica.centrumpark@gmail.com

733 700 815

Leszczyńskiego 60/58

20-068 Lublin

Aktualności

© 2020 All rights RESERVED