Poprzedni
Następny

Echo serca - Lublin IMEDICA
badanie
echokardiograficzne

Naszą specjalnością jest opieka nad pacjentami ze schorzeniami  kardiologicznymi i wadami serca poprzez zapewnienie kompleksowych usług w zakresie diagnostyki kardiologicznej, badań obrazowych (USG – echo serca), inwazyjnych, laboratoryjnych (np. krwi) oraz dostępu do wiedzy i doświadczenia najlepszych lekarzy kardiologów. 

Echokardiografia to inaczej badanie ultrasonograficzne (USG) serca jest badaniem, które pozwala w bezpieczny i nieinwazyjny sposób ocenić budowę oraz pracę mięśnia sercowego. Umożliwia pomiar wielkości jam serca, funkcji wszystkich zastawek serca, ocenę kurczliwości komór – lewej i prawej. Dzięki temu badaniu można także wykryć wrodzone wady serca (np. ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej czy międzykomorowej mięśnia sercowego, dwupłatkową zastawkę aortalną). W miarę upływu lat oraz w przebiegu innych schorzeń u pacjentów mogą rozwijać się nabyte wady serca, takie jak np. niedomykalność lub zwężenie zastawki mitralnej oraz aortalnej, które są rozpoznawane właśnie badaniem nazywanym echo serca.

Echo serca jest podstawowym badaniem w kardiologii pozwalającym na potwierdzenie bądź wykluczenie najważniejszych schorzeń mięśnia sercowego. Pacjent w trakcie badania ECHO serca kładzie się na lewym boku, z lewą ręką ułożoną za głową. Lekarz przykłada głowicę echokardiograficzną pokrytą przezroczystym żelem dof klatki piersiowej i ocenia pracę mięśnia sercowego na monitorze. Dokonuje także wszystkich pomiarów i obliczeń na klawiaturze aparatu. Echo serca jest badaniem całkowicie bezpiecznym i nieszkodliwym dla zdrowia. Echo serca można wielokrotnie powtarzać, nawet w krótkich odstępach czasu oraz bezpiecznie przeprowadzać u kobiet w ciąży.

Podstawą do wykonania badania echo serca są następujące stany:

 • duszność
 • obniżona tolerancja wysiłku
 • szmery serca
 • bóle w klatce piersiowej
 • omdlenia
 • nadciśnienie tętnicze
 • choroba wieńcowa (przebyty zawał serca)
 • zaburzenia rytmu serca (kołatanie serca)
 • przebyty udar mózgu
 • po wszczepieniu sztucznej zastawki serca czy protezy aorty
 • aparaty USG GE oraz Philips

 

Echo serca to nieinwazyjne badanie, które z powodzeniem pozwala wykryć wiele wad serca. Echo serca można wykonać w poradni Imedica w Lublinie. Nie jest wymagane specjalne przygotowanie ze strony pacjenta. 

Kardiolodzy wykonujący badanie ECHO serca w Centrum Medycznym IMEDICA to:


Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski

Dr hab. n. med. Michał Tomaszewski

Dr n. med. Bartosz Kondracki

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm. Wszyscy lekarze w naszej poradni specjalistycznej posiadają wysokie umiejętności poparte  odpowiednimi certyfikatami. Funkcjonujemy w zespole i w każdej sytuacji bazujemy na wsparciu oraz wzajemnym zaufaniu.

Nasi lekarze pracują w najlepszych ośrodkach uniwersyteckich, stale podnosząc tam swoje kwalifikacje. Są też na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata medycyny oraz własnych specjalizacji.

Echo serca w Imedica Centrum Medyczne Lublin to najwyższa jakość realizowanego badania wykonywanego na profesjonalnym sprzęcie. Wszystko odbywa się w profesjonalnych i niezwykle komfortowych warunkach. O dobro każdego pacjenta dba wykwalifikowany zespół lekarzy o dużym doświadczeniu zawodowym. Zadowolenie naszych pacjentów stanowi dla nas priorytet. Z tego powodu do każdego podchodzimy w sposób indywidualny, dokładając wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w sposób komfortowy. Pragniemy, by z naszych usług mogło skorzystać szerokie grono odbiorców. Z tego powodu echo serca wykonywane w Imedica Centrum Medyczne to przede wszystkim wysoka jakość oparta na doświadczeniu  oraz terminy umożliwiające szybkie zdiagnozowanie ewentualnych problemów serca.

Nie trzeba martwić się skomplikowanymi procedurami czy długim czasem oczekiwania na echo serca. Wręcz przeciwnie, rejestracja na badanie serca przebiega niezwykle sprawnie. Skupiamy się na tym, aby kontakt pacjenta z lekarzem był jak najszybszy. Sama wizyta przebiega w miłej atmosferze, aby każda osoba miała poczucie maksymalnego komfortu oraz profesjonalizmu działań. Warto zadbać o swoje zdrowie, a regularne badania z całą pewnością pozwolą na szybkie wykrycie wad serca  zachować odpowiednią formę oraz dobre samopoczucie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszych specjalistów. Regularne badania USG serca to inwestycja w siebie!

imedica.centrumpark@gmail.com

733 700 815

Leszczyńskiego 60/58

20-068 Lublin

Aktualności

© 2020 All rights RESERVED