Problemy z krążeniem i wydolnością żył i tętnic dotyczą współcześnie bardzo wielu osób. Wynikają one w dużej mierze ze zbyt małej aktywności fizycznej, ale też nieodpowiedniej diety. Jak je wykrywać? Najprostszym sposobem jest wykonanie badania USG Doppler. W tym wpisie przybliżamy jego specyfikę.

USG Doppler – badanie w pełni bezpieczne

Wykonanie zaawansowanych badań często budzi obawy pacjentów, dlatego warto wiedzieć, że USG Doppler – Lublin to nieinwazyjna ocena naczyń krwionośnych, która ma na celu wskazanie lekarzowi czy są zaburzenia w przepływie krwi. Wykorzystanie fal ultradźwiękowych to najlepsza metoda na uwidocznienie czy jest zachowana drożność żył i tętnic. Co ważne, wspomniane badanie to jest bezpieczne dla pacjenta i nie wywołuje żadnych dolegliwości oraz niepożądanych skutków ubocznych.  

Dlaczego warto wykonać USG Doppler w Lublinie?

USG Doppler wykonuje się przede wszystkim u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi, chorobami zatorowymi, ale również podejrzeniem występowania zagrażających życiu tętniaków. Badanie ultrasonografem pozwala zauważyć rozwój wszelkich nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie, a szybko wdrożone leczenie i zapobieganie to najlepsze sposoby na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Profilaktyczne wykonywanie USG Doppler może być stosowane również u osób z rodzinnymi predyspozycjami do występowania nieprawidłowości w przepływie krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie USG Doppler można wykonać również w IMEDICA w Lublinie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.