Mezoterapia- czyli regeneracja, ujędrnienie i nawilżenie skóry. Pomoc w walce z cellulitem, wypadaniem włosów, rozstępami i bliznami. Jak to możliwe?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę odpowiednio dobranych substancji leczniczych. Tylko pod okiem specjalisty możliwa jest skuteczna i przede wszystkim bezpieczna terapia. W ramach szerokiej oferty Centrum Medycznego Imedica, możecie Państwo skorzystać z pełnej dostępności zabiegów mezoterapii.

W dzisiejszych czasach mezoterapia igłowa jest jedną z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Jest swoistą „kroplówką” dla skóry, skutecznym narzędziem używanym do regeneracji i odmłodzenia skóry, redukcji cellulitu, rozstępów oraz leczenia
i profilaktyki łysienia. Żaden krem na zadziała tak głęboko i skutecznie.

Historia

Mezoterapia została specjalnością medyczną uznaną przez Francuską Narodową Akademię Medyczną w 1987 roku, ale prace badawcze trwały już od niemal pół wieku. Twórca mezoterapii francuski lekarz Michel Pistor zdefiniował ją jako: mało, rzadko i w dobrze dobrane miejsce. Dr Pistor podawał punktowo leki w leczeniu chorób reumatycznych, laryngologicznych, neurologicznych i dolegliwości bólowych.

Dla kogo jest mezoterapia?

Jeżeli chcesz poprawić nawilżenie skóry, poprawić jej elastyczność, odżywienie – mezoterapia jest dla Ciebie. Można ją wykonać na skórę twarzy, szyi, dekolt, ramiona czy brzuch. Mezoterapia skutecznie eliminuje zmarszczki, blizny, rozstępy i przebarwienia. Cellulit i miejscowe otłuszczenia, również poddadzą się przy tym rodzaju terapii. Dzięki mezoterapii można zapobiec też wypadaniu włosów.

Widać, więc, że mezoterapia jest stosowana w wielu różnych dolegliwościach. Należy jednak pamiętać, że jak każdy rodzaj leczenia i ona ma swoje przeciwskazania:

Należy pamiętać, że mogą pojawić się objawy uboczne- zarówno podczas zabiegu jak i po nim. Oprócz subiektywnie odczuwanego bólu, mogą wystąpić stany zapalne (rumień, obrzęki) oraz krwiaki i wybroczyny. Nieprzyjemną stroną terapii mogą być też utrzymujące się kilka dni grudki. Objawy te występują jednak sporadycznie i są uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Podobnie jest z powikłaniami. Wyszczególnia się reakcje alergiczne czy reakcje nadwrażliwości na podany lek, ale są to też przypadki uwarunkowane osobniczo.

Wśród powikłań mezoterapii istnieją też wtórne infekcje, ropień, martwica i blizny. Inne reakcje skórne- hiperpigmentacja i pokrzywka barwnikowa. Nieprawidłowa reakcja na zabieg może też spowodować zwapnienia i guzki podskórne. Są to wypadki, o których należy wiedzieć, ale nie należy się spodziewać, że każda osoba poddająca się mezoterapii zapada na te dolegliwości. Należy też pamiętać, że nie zawsze mezoterapia jest zabiegiem skutecznym- może wystąpić zupełny brak reakcji.