[text_divider type=”double”]

Co to jest Botox?           

Toksyna botulinowa popularnie znana jako Botox, to substancja produkowana przez bakterie zwane pałeczkami jadu kiełbasianego.
W medycynie estetycznej stosuje się BTX A w małych nietoksycznych dawkach rzędu 10-60 jednostek. Są to dawki bezpieczne dla człowieka, gdyż toksyczność ogólnoustrojowa może zaistnieć w przypadku podania dawek powyżej 2.5 tysiąca jednostek.

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowego w wybranym mięśniu. Powoduje to jego rozluźnienie
a jednocześnie wygładzenie zmarszczek mimicznych. BTX nie koryguje zmarszczek statycznych związanych z utratą gęstości skóry
w wyniku starzenia chronologicznego uwarunkowanego genetycznie czy też fotostarzenia związanego z nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.

Aby przeprowadzać skuteczne terapie z użyciem toksyny botulinowej, potrzeba jest rzetelna znajomość anatomii i wiedza na temat tego, jak praca danego mięśnia odpowiada za ekspresję w danej okolicy twarzy, a co za tym idzie pojawianie się tu zmarszczek. Pomimo iż anatomia mięśni jest podobna, każdy człowiek używa ich w różny sposób.

Wskazania do zabiegu:

Przeciwskazania:

Powikłania:

 

Jak wygląda zabieg?

Lekarz przygotowuje roztwór toksyny botulinowej. Po odkażeniu skóry pacjenta, wstrzykuje preparat bardzo cienką igłą w wybrane partie mięśni. Dawki stosowanego preparatu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Dolegliwości związane z podawaniem preparatu są niewielkie, opisywane jako ukłucie komara, niewielki ból. Zwykle leczona okolica nie wymaga znieczulania. Czas trwania zabiegu: 20-30 min.

Dobrze zrobiony zabieg z toksyną botulinową, to taki, którego nie widać, z zachowaną mimiką na twarzy.

 

Zalecenia pozabiegowe:

Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej widoczne są po 4-5 dniach. Pełny efekt po 2-3 tygodniach, warto wówczas zgłosić się na wizytę kontrolną, która w naszej Klinice jest bezpłatna.  Efekt terapeutyczny utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Okres ten jest indywidualnie długi u każdego pacjenta. W przypadku powtarzania zabiegów czas ten może ulec wydłużeniu. W rzadkich przypadkach organizm ludzki wytwarza przeciwciała blokujące BTX A co skraca okres aktywności preparatu lub też powoduje całkowity brak efektu leczenia.

[button id=”” style=”border” class=”” align=”center” link=”http://imedica.com.pl/kontakt/” linkTarget=”_self” bgColor=”accent1″ hover_color=”accent1″ font=”24″ icon=”phone” icon_placement=”left” icon_color=””]Umów wizytę[/button]

[/text_divider]